Evden Kozmetik Ürün Satışı
  • Güncelleme Tarihi: Nisan 14, 2024 (19:14)
  • 19
“ Evden çalışmak isteyen bayanların sayısı bir hayli fazla. Evden kozmetik ürünleri satarak para kazanmak isteyenler bayan buraya. ”

Bayanlara özel evden iş yapmanın en popüler kategorilerinden biri kozmetik ürünleri satışı yapmak geliyor. Bunun için neler gerekir, nasıl yapılır gibi sorularınıza birlikte bakalım ve cevaplayalım.

Evde kozmetik ürünleri satmak heyecan verici ve karlı bir iş imkanıdır. Bununla birlikte öncelikle ürünlere nasıl ulaşacağınızı belirlemelisiniz. Bazı insanlar kozmetik ürünlerini kendileri yaparlar ki bu yöntem hem maliyetlidir hem de zaman alır. İnsanların çoğu Oriflame, Huncalife veya Avon gibi doğrudan satış firmalarına üye olurlar. Ancak siz daha doğal olan kozmetik ürünlerden satmak istiyorsanız sıfırdan da başlayabilirsiniz.

Evde kozmetik satışı nasıl yapılır?

1 – Kendinize bir çalışma ortamı yaratın.

2 – Evinizden çalışacak olsanız bile işletme ruhsatı ve izinler almanız gerekebilir. İlgili resmi kurumlara başvurarak yapmanız gerekenleri öğrenin. Resmiyetle uğraşmam diyorsanız bize ulaşın konu ile ilgili size yardımcı olalım ve siz sadece satışınızla ilgilenin.

3 – Doğrudan satış tedarikçisi ile çalışmayı düşünüyorsanız doğrudan satış firması seçin. Kozmetik işinizi sıfırdan kuracaksanız bir toptancı bulun. İnternet üzerinden araştırma yaparak potansiyel toptancılara ulaşabilirsiniz. İsterseniz konu ile ilgili olarak size destek sağlayabiliriz.

4 – Farklı kozmetik toptancılarını arayın. Bu toptancıların ilgilendiğiniz ürünleri sattığından emin olun. Size en düşük birim fiyatı verecek olan toptancıyı seçin.

5 – Doğrudan satış firmasından veya toptancıdan ürün numuneleri, kataloglar, fiyat listeleri, sipariş formları ve hediye kutuları isteyin.

6 – Düzenleyeceğiniz parti veya şov için arkadaşlarınızı ve ailenizi çağırın. Her ay mümkün olduğunca çok parti düzenleyin.

7 – Her fırsatta numunelerinizi, kataloglarınızı, fiyat listelerinizi ve sipariş formlarınızı kullanın. İnsanlara çeşitli ürünler sunun. İnsanların ürünlerle ilgili sorduğu sorulara tatmin edici cevaplar verin. Elinizde ürün numunesi yoksa katalogları gösterin. Müşterilerinize bütün fiyat listelerini ve sipariş formalarını dağıtın. Daha sonra herkesin formunu toplayın.

8 – Her hafta müşterilerin siparişlerini doğrudan satış firmasına veya toptancıya bildirin. Sadece ürünlerin toptan fiyatını ödeyin.

9 – Ürünler geldiğinde müşterileri arayın. Siparişleri dağıtmak için bir zaman ayarlayın. Bütün siparişleri hediye kutularına koyun.

Nelere ihtiyacınız var?

- Toptancı

- Kozmetik ürünler

- Kataloglar

- Satış kılavuzu

- Fiyat listeleri

- Sipariş formları

- Hediye kutuları

- Gelir / gider defteri

Bazı ipuçları

Boş olduğunuz akşamlarda ve hafta sonlarında arkadaşlarınızı davet edin. Satış, sipariş, paketleme ve dağıtım için düzenli kayıt tutun. Kataloglarınızı yanınızda taşıyın veya eşinize dostunuza dağıtın. Fırsatınız olduğu her an kozmetik ürünlerinizin tanıtımını yapın.

Kayıt Tarihi: Nisan 14, 2024 (19:12)

Admin
Admin

Kendi halinde takılan ve uğraşan bir birey. Aynı zamanda UnFau sitesini kuran bir dünya vatandaşı.

Yorumlar:

Üzgünüm! Kayıt bulunamadı..

Yorum yap:

Beraber Çalışalım

Başarılı bir projeye mi ihtiyacınız var?

Durma Tıkla
#
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Duyuru

Yoğunluktan dolayı telefonlar kaldırılmıştır! Lütfen mail adresi veya iletişim formu ile bize ulaşınız.

WhatsApp +90 505 742 11 58
Mail Adresleri [email protected]