Matt Cutts Açıkladı; 5 SEO Hatası
  • Güncelleme Tarihi: Nisan 07, 2024 (22:09)
  • 40
“ Googleun tanınmış mühendisi Matt Cutts site editörlerinin yaptığı en büyük 5 hatayı ortaya çıkarıyor ve sitenizi geliştirmeniz için önerilerde bulunuyor. ”

1) Siteniz Sürülemez

Cutts'a göre en büyük hata sürülemeyecek bir siteye yada domaine sahip olmak.

Google ağ sayfalarını bulmak ve göstermek için tarama servislerini kullanır. Eğer iyi olan içeriğinizi gerçekten bulunması zor bir hale getirirseniz, o zaman Google içeriğinizi süremez, gösteremez yada sıralayamaz.Bunu onarmak için, Cutts; her zamanki linklere tıklayarak sayfana ulaşabileceğinden emin olabilmek için websitenizin çevresinde sürekli sörf yapmanızı öneriyor.

2) İnsanların Araştırdığı Kelimeleri Kullanmıyorsunuz

Sayfanız insanların aradıkları kelimeleri kullanıyor mu? Değilse, insanlar sitenizi bulmakta zorlanacaktır. Cutts bu durumu örnekliyor: Everest dağının yükselmesiyle alakalı bir sayfanız var, sadece Everest dağının yükselmesi kelimelerini değil, Everestin yüksekliği gibi kelimeleri de kullanmalısınız. Çünkü insanlar arama kutularına bunları yazıyor. Yada bir restoranın websitesi PDF yada çalışma saatlerinin dışında menüsünü de içermelidir.

Sonuç: Sayfanızda doğru kelimeleri kullanın. İnsanların aradıkları anahtar kelimeleri sayfanıza dahil edin.

3) Link Kurmaya Aşırı Odaklanmak

Link kurmaya fazlaca odaklanırken,içerikle yada sitenizi pazarlamakla yeterince ilgilenmiyor musunuz?

Linkler gibi tünel(bağlantı) vazifesi gören şeylere çok odaklanmazdım diyor Cutts. 'Bunun yerine sitemi daha iyi tanıtmak için nasıl pazarlayabilirm diye düşünürdüm arama motorlarını düşünmeden.

Cutts şöyle diyor: işinizi arama motorları için link kurmak olarak düşünmek yerine insanların sitenizi kullanmak istemesi için mantıklı bir neden bulun, sonrada daha geniş bir pazarlama düşünün. (örneğin reklam verebilirsiniz)

4) Siteniz Kötü Başlıklara ve Tanıtımlara Sahip

Başlık ve tanımlarla yakından ilgilenin özellikle de ana sayfa yada trafiğin yüksek olduğu sayfalarda diyor Cutts.

Sayfanız başlıksız mı yada kullanıcının sonradan bulmasının zor olduğu bir başlık mı?

Tanımlarınız insanları sizin sonuçlarınıza tıklamak için ikna edici olmalıdır. Bilmeliler ki; sizin siteniz onların sorusuna iyi bir kaynak yada cevap sağlayacaktır.

5) Başka Kaynakları da Kullanın

Sitenize yardımcı olacak çok fazla kaynak var. Onları kullanın.

Google site editörlerinin araçlarını temin etmenin yanı sıra; makale video, forum ve blogların olduğu kaynakları da bulmanızı sağlar. Google'cular araştırma konferanslarına katılmalı ve çevrim içi olan insanlarla konuşmalıdır. 'BING' ve 'BLEKKO' gibi diğer arama motorlarını da kullanın.

Konu Özeti:

Cutts'a göre; sitenizin sürülebilir olması, doğru kelimeler içeren sayfalardan oluşması, iyi pazarlanabilmesi, iyi bir başlığa ve tanımlara sahip olması, ücretsiz web kaynaklarının nimetlerinden faydalanması gibi esas yollarla SEOnuzu geliştirebilirsiniz.

Kayıt Tarihi: Nisan 07, 2024 (22:05)

Admin
Admin

Kendi halinde takılan ve uğraşan bir birey. Aynı zamanda UnFau sitesini kuran bir dünya vatandaşı.

Yorumlar:

Üzgünüm! Kayıt bulunamadı..

Yorum yap:

Beraber Çalışalım

Başarılı bir projeye mi ihtiyacınız var?

Durma Tıkla
#
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Duyuru

Yoğunluktan dolayı telefonlar kaldırılmıştır! Lütfen mail adresi veya iletişim formu ile bize ulaşınız.

WhatsApp +90 505 742 11 58
Mail Adresleri [email protected]