Yüz masajının faydaları nelerdir?
 • Güncelleme Tarihi: Nisan 29, 2024 (17:45)
 • 13
“ Sağlıksız beslenme, yorgunluk, cilt bakımına yeterli özen göstermeme gibi nedenlerden dolayı cilt olduğundan daha solgun bir görünüme kavuşuyor.. ”

Sağlıksız beslenme, yorgunluk, cilt bakımına yeterli özen göstermeme gibi nedenlerden dolayı cilt olduğundan daha solgun bir görünüme kavuşuyor. Peki yüz masajı nelere iyi geliyor?

Sağlıksız beslenme, yorgunluk, cilt bakımına yeterli özen göstermeme gibi nedenlerden dolayı cildiniz olduğundan daha solgun bir görünüme sahip olabilir. Yüz masajı kan dolaşımını hızlandırır, cildin parlak, canlı ve genç bir görünüm elde etmesini sağlar.

Günün her saatinde, kendinizin de kolaylıkla uygulayabileceği yüz masajıyla, cildinizi güzelleştirerek daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yapacağınız yüz masajı yöntemleri sayesinde cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Her gün cilt bakımınızı yapmadan önce, cildinize masaj uyguladığınız zaman şikayetçi olduğunuz belirtilerden uzun vadede kurtulmanız mümkün.

İşte birçok kişinin ihtiyaç duyduğu yüz masajının cildimiz üzerindeki etkileri:

Yaşlanma belirtilerini azaltıyor

Yaş aldıkça günlük hayatın stresi, gerginliği veya çok kullanılan yüz ifadelerinin sonucu artmaya başlayan yaşlanma belirtilerinden olan kazayakları, kırışıklıklar ve çizgileri azaltmak için yüz masajı iyi bir çözüm olabilir. Yüzünüzdeki kan dolaşımını arttırırken yüzünüzün daha dolgun görünmesini ve bu sayede daha kalkık bir cilt görünümü elde etmenizi sağlayacaktır.

Yüzünüze sürdüğünüz krem ve serumların hızlı emilmesini sağlıyor

Gece yatarken veya evden çıkmadan sürdüğünüz cilt bakım ürünlerinin daha hızlı etki etmesini sağlayabilir yüz masajı. Bu sayede cildinizle daha çabuk bütünleşen ve aktive olma hızını arttıran bir uygulama elde etmiş olacaksınız.

Yüzünüzdeki rahatlamanın ruhunuza etkilerini hissedeceksiniz

Vücut ve ruhun bir bütün olduğunu söylüyorsak ikisinden birinde olan değişimin diğerine de yansıyacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yorgunluğun veya stresin getirdiği gerginlik, burada karşımıza cilt gerginliği olarak değil de çabuk yıpranma olarak çıkıyor. Yaptığınız veya yaptırdığınız masajla rahatlamanızı ve dinginleşmenizi sağlayabilirsiniz.

Sivilce ve yaraların hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir

Kan dolaşımını arttırma, yüz masajının en önemli özelliklerinden biri olduğu için sivilce oluşumlarında etkili olması oldukça doğal. Bir türlü iyileşmeyen veya devamlı iltihaplanan sivilcelerin daha hızlı iyileşmesi için nazik bir biçimde masaj yapmanın etkisini fark edebilirsiniz.

Mor halkaları azaltıyor

Özellikle göz altlarında uykusuzluk ve yorgunluk sonucu ortaya çıkan halkaların azalmasına yardımcı olur. Bahsettiğimiz bölgedeki kan dolaşımını arttırarak solgun bir görünümden kurtulmanızı sağlar.

Yüz masajı genel hatlarıyla nasıl yapılır?

 1. Boyun sarkmalarını önlemek için başınızı hafif yukarı kaldırarak elinizin üst kısmıyla sağ ve sol el dönüşümü halinde, seri olarak boynunuzdan çenenize doğru uygulayın.
 2. Alında yer alan kırışıklıklar için, alnınızın ortasından başlayıp dışa doğru parmaklarınızı hafifçe bastırarak masaj yapın.
 3. Kaşları çatmaktan oluşan kırışıklıkları önlemek için, iki elinizin parmak uçlarıyla burun bölgenizde, kaşınızın ortasına ufak hareketlerle masaj uygulayın.
 4. Göz kenarlarında yer alan kazayağı denilen çizgilerden kurtulmak için ellerinizi şakağınıza yerleştirin, dışa doğru yavaşça çekin ve tekrar serbest bırakın.
 5. Ellerinizle yüzünüzü kapatarak yanlara doğru hafifçe masaj yapın. Böylelikle cildiniz daha gergin, canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.
 6. Yanaklarınızın daha canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız, her gün burun bölgenizden kulağınıza kadar parmak uçlarınızla masaj yapabilirsiniz.

Kayıt Tarihi: Nisan 29, 2024 (17:43)

Admin
Admin

Kendi halinde takılan ve uğraşan bir birey. Aynı zamanda UnFau sitesini kuran bir dünya vatandaşı.

Yorumlar:

Üzgünüm! Kayıt bulunamadı..

Yorum yap:

Beraber Çalışalım

Başarılı bir projeye mi ihtiyacınız var?

Durma Tıkla
#
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Duyuru

Yoğunluktan dolayı telefonlar kaldırılmıştır! Lütfen mail adresi veya iletişim formu ile bize ulaşınız.

WhatsApp +90 505 742 11 58
Mail Adresleri [email protected]